Sandor Marai- Znieważeni.

Sięgnęłam po tego autora po rekomendacji Gosi z bloga Moje Podróże. Pierwszy raz stykam się z książkami Marai’a. Co do książki mam mieszane uczucia. Przyznam szczerze jest ciężka. Bohaterem jest ” Głos „. Opowiada historię w sile wieku, zamieszkałego na przedmieściach Paryża.
„…Obok mnie przeszła dziewczyna, przeszła bardzo blisko, jej perfumy miały w sobie coś z utworu ulicznego kataryniarza opartego na motywie podkradzionym Bachowi czy Debussy’emu….”  

Nie polubiłam tego autora, może z czasem bardziej przypadnie mi do gustu. Proponuję tę opowieść do między czytelniczego kącika. Akcja książki toczy się na przedmieściach Paryża. 

Jest tu opisana historia pewnego francuskiego rodu. Główny bohater przenosi się w lata 30-te XX wieku do ówczesnego Paryża. Autor subtelnie daje znać o końcu pewnej epoki.    
Reklamy

6 uwag do wpisu “Sandor Marai- Znieważeni.

  1. Choć sporo czytałam recenzji Maraia i wszystkie jak dotąd pozytywne, to przyznaję, iż z tym tytułem spotykam się po raz pierwszy. Jeśli jednak rzecz dzieje się w Paryżu to chętnie sięgnę, a do tego zacytowany fragment bardzo mi się podoba. Pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s