Podziemny wodospad z dawnej kopalni złota w Złotym Stoku

DSCN7398.jpg

Dziś chcę was zabrać do dawnej kopalni złota, mieści się ona w Złotym Stoku. To tutaj znajdziemy jedyny w swoim rodzaju podziemny wodospad, nigdzie w Polsce nie ma takiego, a może nawet w Europie. Wodospady zawsze kojarzyły mi się z powierzchnią ziemi, tym bardziej zainteresował mnie ten.

DSCN7399.jpg

DSCN7402.jpg

DSCN7405.jpg

Idziemy w stronę tego podziemnego wodospadu asfaltową drogą miedzy wapiennymi wzniesieniami. Niewielka furtka prowadzi do Sztolni o nazwie Czarna, po zejściu w dół. znajdujemy się na wysokości szczytu tego wodospadu. Patrząc na niego przypomniał mi się wodospad nad jeziorem Bled w Słowenii, jednak tamten był dużo wyższy.

DSCN7410.jpg

DSCN7419.jpg

DSCN7420.jpg

DSCN7421.jpg

Wodospad ten jest bardzo urokliwy, spadająca z ogromnym hukiem woda dawała pozorny spokój. Niedaleko tego unikatowego wodospadu znajduje się bardzo ciekawy chodnik ponoć ukryto w nim skarb III Rzeszy. Ten skarb owiany jest ogromną aurą tajemniczości. Czy jest tam ukryty tego nie wiadomo. Z pewnością to tylko legenda by przyciągnąć rzesze turystów, co się znakomicie udaje.

DSCN7423.jpg

DSCN7424.jpg

DSCN7422.jpg

Warto było przyjechać do Złotego Stoku, choćby po to by zobaczyć ten jedyny w swoim rodzaju wodospad.

Reklamy

7 uwag do wpisu “Podziemny wodospad z dawnej kopalni złota w Złotym Stoku

  1. znaczy ich jest więcej, w samych tatrach chyba ze trzy ale nie są udostępniane turystom, czy to ze względu na ochronę przyrody, czy ze względu na trudne dla nie grotołazów warunki dotarcia na miejsce.

    Polubienie

  2. Złoty Stok mam całkiem niedaleko od siebie, ale niestety wszelkie kopalnie to nie moja bajka:( Jakoś źle czuję się pod ziemią. Za to na górze bardzo mi się podoba.
    Pozdrawiam:)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s